Наши футболни рефери с отлична оценка в Шампионската лига

Отлични оценки за съдийството си на мача снощи между Реал (Мадрид) и  ФК Брюж, от 2-ия кръг на група А в Шампионската лига, са получили българска съдийска бригада Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков, проучи „Темпо Нюз“.
Признанието си нашите рефери са получили от дежурния делегат на УЕФА Турна Вин от Англия и от съдийския комисар на двубоя – Доменико Месина от Италия, които лично поздравили българите за точните им отсъждания и прецизно съдийство.

Както е известно „Белия балет“ не успя да победи белгийците и направи 2:2, след като изоставаше с два гола, но успя да стигне до равенството пет минути преди края.

Кабаков, Маргаритов и Вълков със сигурност ще запомнят този мача, в който се наложи на два пъти да използват помощта на своите ВАР-колеги – италианците Масимилиано Ирати и Паобло Валери.
Кабаков вдигна един червен картон – на капитана на гостите Рууд Формер, както и още пет жълти.  Но българската съдийска бригада се справи както с дисциплинарния контрол, така и с футболното тълкуване на ситуациите.
За нашите рефери това беше втори мач в Шампионската лига, след като миналата година ръководи Валенсия (Испания)- Манчестър Юнайтед (Англия).

Гостите от Белгия откриха по малко странен начин в 9-ата минута чрез Еманюел Денис. И още в 9-ата минута на Георги Кабаков му се наложи да използва помощта на ВАР, като в слушалката италианските му видео-помощници потвърдиха редовността на гола. Атака от ляво на Ханс Фанакен намери Пърси Тау, който проби и центрира към Денис, останал непокрит.

Той не овладя топката както трябва, а с опорния си крак отклони топката в мрежата.
След гола домакините създадоха няколко добри положения, като дори топката се разходи на два пъти край голлинията. Бензема и Лукас Васкес не успяха да пронижат вратата на гостите. Тони Кроос също имаше две чудесни възможности през първото полувреме, но пропусна да вкара.

Но в 39-ата минута отново Еманюел Денис наказа Белия балет, след като топката беше отнета от Лука Модрич, а 21-годишният нападател излезе сам срещу вратаря Тибо Куртоа. И въпреки неумелото си отиграване, успя за втори път да накаже домакините.

Десет минути след началото на второто полувреме Реал (Мадрид) върна едно попадение, като негов автор стана Серхио Рамос. Това е негов 12-и гол в Шампионската лига, но българският съдия Георги Кабаков за втори път се допита до хората от ВАР-стаичката. Лука Модрич центрира от дясно, най-отзад в линията на защитата на белгийците беше Рамос, който се освободи от персоналната опека на Фанакен и вкара при съмнения за засада. Разглеждането на ситуацията на монитора показаха, че попадението трябва да бъде зачетено.

След гола Реал (Мадрид) взе контрола върху мача и доминираше до края на мача. В 84-ата минута Кабаков изгони капитана на гостите Рууд Формер с втори жълт картон, който влезе опасно с бутоните в глезена на Винисиус Жуниор. При последвалия свободен удар домакините стигнаха до равенството 2:2. Тони Кроос центрира от фаула, Каземиро надскочи Мешеле и с глава прониза вратата на Брюж за крайното 2:2.

В ранния мач от група С миналогодишната сензация в Италия Аталанта (Бергамо) отстъпи с 1:2 на украинския Шахтьор (Донецк) с гол на израелеца Манор Соломон в последната минута на добавеното време.

Йосип Иличич пропусна дузпа в 16-ата минута за Аталанта, но в 28-ата те вече водеха в резултата с гола на Дуван Сапата, който се възползва от хитро подаване на Ханс Хатебур. Четири минути преди края на първата част Жуниор Мораеш изравни, а тимът му стигна до победата в края на мача.

Така в групата три отбора се оказват с по 3 точки преди втория мач, а Аталанта е с 0.